Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Projekt budżetu Lublina: Jakie inwestycje są w planach?

Utworzony przez wiedzący, 18 listopada 2010 r. o 07:34 Powrót do artykułu
Gość napisał:
Tu znajdziemy ciekawą rozmowę na temat PR Platformy Obywatelskiej. W tym programie Sprawka z Rybą rozjechali Platformę Brawo Lech Sprawka i... wolne media
Panie Sprawka, CO PAN ZROBIŁ DO TEJ PORY SIEDZĄC PRZY ŻŁOBIE??????????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Skąd ja to znam? Lublin miasto z perspektywami W Lublinie nie ma pracy. Ceny podstawowych produktów zbliżone są | do warszawskich, a płace dużo niższe. Młodzi ludzie uciekają z naszego miasta. Trzeba to zmienić! Moim priorytetem jako Prezydenta Lublina będzie tworzenie miejsc pracy. W tym celu: •nawiąże współpracę z renomowanymi agencjami zajmującymi sic | poszukiwaniem inwestorów, • wyznaczę tereny pod inwestycje i doprowadzę do ich uzbrojenia, - przyłącze Lublin do specjalnej strefy ekonomicznej z preferencyjnymi warunkami dla inwestorów, Lublin miasto nauki i nowoczesnej Potencjał naukowo - badawczy Lublina może i powinien być lepiej wykorzystywany. Nasze miasto powinno stać sic centrum nowoczesnych technologii. W tym celu będę dążył ścisłej współpracy władz miejskich jaj środowiskiem akademickim. Akademickość Lublina to tez ważny element promocji miasta. Infrastruktura komunikacyjna LublinaNowy Lublin będzie miastem dynamicznie rozwijającym się. Do tego potrzebny jest sprawny i nowoczesny system komunikacyjny. W tym celu należy szybko dokończyć budowę małej obwodnicy. Trzeba utworzyć zespól bezpłatnych parkingów w dolinie Czechówki i okolicach Rusałki. Jako Prezydent chce zbudować trasę Poniatowskiego - Zana (tunel i wiadukt) oraz przedłużyć ulice Muzyczną do ulicy Krochmalnej. W rejonie ulicy Dworcowej zbuduje węzeł komunikacyjny, gdzie powinien znaleźć się nowoczesny dworzec autobusowy. Zrobię wszystko, żeby Lublin uzyskał szybkie połączenie kolejowe / Warszawą oraz lotnisko w Świdniku. Zalew Zemborzycki i Nowoczesny Stadion dla Lublina Przekształcę Zalew Zemborzycki i jego otoczenie w Miejskie Centrum Rekreacji. Wody Zalewu będą oczyszczone. Doprowadzę do budowy i tym terenie zespołu basenów oraz oquaparku. W sąsiedztwie Zalewu znajda się trasy biegowe, ściany do wspinaczki oraz ścieżki rowerowe. Będzie to jeden z elementów zintegrowanego systemu lubelskich dróg rowerowych. Lublin zasługuje na centrum sportowe z prawdziwego zdarzenia. Wzorem innych miast powinien zostać zbudowany nowoczesny stadion. Uroda miasta, kultura i architektura O urodzie miasta decydują założenia urbanistyczne, architektura, zabytkowe budowle i ukształtowanie terenu, Uroda miasta to również środowisko artystyczne, koncerty, wystawy i festiwale. Te elementy maja ogromną wartość promocyjną i mogą być magnesem przyciągającym naszych gości. Prestiż miasta zależy od jego urody, więc mecenat nad szeroko rozumianą kulturą będzie dla mnie jednym z najważniejszych zadań, Stare Miasto będzie wizytówką Lublina, - Przeprowadzę renowację Teatru Starego, który stanie się lubelskim centrum artystycznym oraz miejscemspotkań środowisk twórczych. • Wzmocnię międzynarodową rangę lubelskich festiwali teatralnych, - „Zakotwiczę" na stałe w Lublinie ogólnopolski festiwal muzyczny lub filmowy, który wśród telewidzów będzie ściśle liojarzony z naszym miastem. • Będę wspierał wszelkie inicjatywy społeczne, które wzbogacają życie kulturalne lubelskich dzielnic i osiedli. Lublin - Metropolia Planuję ścisłą współpracę z samorządami sąsiednich gmin a zwłaszcza miasta Świdnik, dążąc do realizacji wspólnych projektów Inwestycyjnych, Przekształcenie Lublina w metropolię to nie tylko spełnienie słusznych aspiracji jego mieszkańców, ale również zwiększenie możliwości pozyskiwania środków na rozwój naszego miasta. Miasto sprawnie zarządzane Prezydent to przede wszystkim dobry gospodarz i sprawny menadżer, który ma wizję rozwoju miasta. Nowoczesny urząd to wykwalifikowani pracownicy oraz sprawny system zarządzania. Lublin miasto znane w świecie Realizowane do tej pory działania promocyjne nie stanowią spójnej całości, a ich natężenie jest zdecydowanie zbyt małe. Aby wypromować Lublin jako miejsce atrakcyjne dla polskich i zagranicznych turystów czy inwestorów, niezbędne jest opracowanie nowoczesnej strategii promocji miasta i jej konsekwentni realizacja. Bezpieczne Miasto Zreorganizuję Straż Miejską tak by przede wszystkim dbała o bezpieczeństwo mieszkańców Lublina. Rozwinę nowoczesny system monitoringu, który pozwoli skutecznie eliminować wszelkie łamanie prawa. AdamWasilewski
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ŻUK ZACZYNA LUDZI ROBIĆ W CH"UJA JAK WASILEWSKI. OKAZUJE SIĘ ZE NIE PLANUJE REWITALIZACJI DWORCA PKS." Co z Podzamczem? Nie ma w podpisanym przez Żuka zobowiązaniu rewitalizacji Podzamcza. Kandydat PO na prezydenta tłumaczy, że to przedsięwzięcie skomplikowane, kosztowne i czasochłonne. - Nie mogę dać gwarancji, że całość rewitalizacji Podzamcza będzie zrealizowana do 2014 r. - twierdzi Żuk. Zapowiada, że wkrótce wraz ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich miasto ogłosi konkurs na wizję tej części miasta. Zwycięska praca będzie wzięta pod uwagę przy opracowywaniu planu zagospodarowania przestrzennego Podzamcza. - Będzie on gotowy w 2012 roku - uważa Żuk. Potem miasto musi znaleźć inwestorów, którzy sfinansowaliby szacowane nawet na kilkaset milionów złotych. - Bez inwestorów tego nie zrobimy. Bardzo liczę na to, że wśród zainteresowanych będą też lubelscy przedsiębiorcy - mówi Żuk." Więcej... http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,35640,8679944,Wybory_2010__Zuk_podpisal_Kontrakt_dla_Lublina.html#ixzz15dfuRhkB INNYMI SLOWY, ŻUK PODPISAL 10 POSTULATÓW O OGÓLNEJ WYMOWIE.Jezeli podzamcza w nim nie ma to znaczy ze zuk nie będzie się czuć zobligowany do zrobienia czegokolwiek zeby lepiej to wyglądalo a reszta 10 postulatów?: -MA BYC PRZEDSZKOLE DLA KAZDEGO DZIECKA(jak liczba ludnosci w LBL dalej bedzie spadac, żuk dponie swego) -ESK 2016(pożyjemy zobaczymy, jak nie wyjdzie zuk zwali wine na komisje konkursową i powie ze się staral) -NOWOCZESNA KOMUNIKACJA MIESKA(tez zero konkretów, juz teraz kupiono nowe autobusy, nowoczesnosc jest względna) -REWITALIZACJA OGRODU SASKIEGO(pewnie wymieni asfalt na kostke i wymieni lampy, nic szczegolnego) - przebudowa ul. Sowińskiego z budową estakady nad ul. Głęboką (TO NIEWIELE JAK NA INFRASTRUKTURE W LUBLINIE, WIĘKSZOŚĆ DRÓG DZIURAWYCH A TEN IDZIE NA WYBORY I MOWWI ZE PRZEBUDUJE DWA SKRZYZOWANIA) - przebudowa skrzyżowania al. Solidarności - ul. Sikorskiego - ul. Ducha -nowy plac litewski(wg mnie wyrzucanie pieniedzy w bloto, pl litewski nie wygląda tragicznie a lubelskie drogi i owszem, tak samo podzamcze) -budowa stadionu przy ul. Krochmalnej wraz z całym niezbędnym układem komunikacyjnym(pewnie na to pójdzie cala kasa, będziemy dalej żyć w dziadowskim lublinie z wyje***ym stadionem) -trzy tysiące nowych miejsc pracy, które powstaną dzięki ściągnięciu do Lublina nowych inwestorów(jedyny konkretny postulat, choc wasil mowil to samo, ja zukowi nie wierze) POSTULATY ZUKA NIE ROZWIĄZUJĄ PROBLEMÓW LUBLINA W TYM ZADLUZENIA 55% DOCHODÓW MIASTA. LUDZIE, MY ZARAZ ZBANKRUTUJEMY Więcej... http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,35640,8679944,Wybory_2010__Zuk_podpisal_Kontrakt_dla_Lublina.html#ixzz15dhoESBy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Żuk roztrwoni każdą ilość pieniędzy na dyrdymały tak jak w tej kadencji. Nic konkretnego a dług urośnie do 1,2 miliarda zł. Nie spłacą go nasze wnuki. Wizje to bujne Żuk ma ale zrobić niczego nie potrafi. STOP nieudacznikom i wizjonerom. ZUK niech dalej fruwa po fuchach i odczepi sie od spraw miasta. Miał czas aby się wykazać ale go nie wykorzystał.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cześć PiSomatoły z Lublina. Zabieracie głos w sprawie budżetu Lublina, który to temat jest poza zasięgiem waszego rozumu. Wasz iloraz inteligencji nie pozwala również abyście zrozumieli cokolwiek z tego skomplikowanego dokumentu. Dlatego piszcie sobie do usranej śmierci na tym forum różnego rodzaju krytykanckie uwagi, dyrdymały i farmazony nie z tej ziemi. To wam i tak nic nie pomoże!!! Pomódlcie się o swoje zdrowie bo o rozum to już jest za pózno!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gość napisał:
Cześć PiSomatoły z Lublina. Zabieracie głos w sprawie budżetu Lublina, który to temat jest poza zasięgiem waszego rozumu. Wasz iloraz inteligencji nie pozwala również abyście zrozumieli cokolwiek z tego skomplikowanego dokumentu. Dlatego piszcie sobie do usranej śmierci na tym forum różnego rodzaju krytykanckie uwagi, dyrdymały i farmazony nie z tej ziemi. To wam i tak nic nie pomoże!!! Pomódlcie się o swoje zdrowie bo o rozum to już jest za pózno!!!
To prtzechodzi ludzkie pojęcie. PO rządzilo lublinem calą kadencję, budżet jest w oplakanym stanie. Na rok 2011 na remonty dróg przewidziano 6 mln zl (za tyle mozna zalatac kilka dziur) a TY PLATFORMERSIE GLUPI JESZCZE KRYTYKUJESZ. To że jeszcze nie przejżales na oczy i dalej wierzysz w tuskowe cuda świadczy o tym że albo jesteś tak glupi albo psychicznie chory. Spadaj do Abramowic Mam marzenie: Donald Tusk z dala od polityki
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gość napisał:
Cześć PiSomatoły z Lublina. Zabieracie głos w sprawie budżetu Lublina, który to temat jest poza zasięgiem waszego rozumu. Wasz iloraz inteligencji nie pozwala również abyście zrozumieli cokolwiek z tego skomplikowanego dokumentu. Dlatego piszcie sobie do usranej śmierci na tym forum różnego rodzaju krytykanckie uwagi, dyrdymały i farmazony nie z tej ziemi. To wam i tak nic nie pomoże!!! Pomódlcie się o swoje zdrowie bo o rozum to już jest za pózno!!!
Niestety pisomatoły mają w tym przypadku rację. Szkoda pisać jak trwoni się pieniądze w tym mieście. Ile to pieniędzy zostało wywalone w błoto na różne projekty: stadion przy Zygmuntowskich, tunel pod Racławickimi, basen olimpijski, koniczynka przy Poniatowskiego, teraz remontuje się Związkową (która jest w znakomitym stanie w porównaniu do nawet Soliradności), światła pod Realem... Niech ktoś w końcu coś zrobi, a nie tylko obiecuje gruszki na wierzbie. Nie ma poważnych polityków w tym mieście.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
śmiech na sali gminy pod lublinem wydają więcej na drogi,widzę że platforma nie umie rządzić ta kadencja była najgorsza w histori Lublina
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O JANIE SOKOLE KLUCZOWYM DZIAŁACZU PSL W LUBLINIE I KANDYDACIE POPIERANYM PRZEZ NAJWYŻSZE WŁADZE LUBELSKIEGO PSL NA RADNEGO LUBLINA, ORAZ DUCHOWYM PATRONIE SWOICH KANDYDATÓW W NIEDRZWICY DUŻEJ W RAMACH KOMITETU WYBORCZEGO WYBORCÓW JANA SOKOŁA KTÓRYCH WSPARŁ SWOIM IMIENIEM I NAZWISKIEM JAKO WAŻNY DZIAŁACZ PSL Pani Genowefa Tokarska Wojewoda Lubelski L i s t o t w a r t y Szanowna Pani Wojewodo, Od dłuższego czasu usiłowałem spotkać się z Panią Wojewodą, jednak moje prośby o to spotkanie pozostały bez odpowiedzi. Pan Krzysztof Pawlos - Dyrektor Pani Gabinetu stwierdził, iż nie ma Pani żadnego interesu w tym, aby się ze mną spotkać. W związku z powyższym zdecydowałem się na wystosowanie tej formy listu. Propozycję objęcia stanowiska Lubelskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego otrzymałem w lutym 2008 roku. Podjąłem to wyzwanie, gdyż jestem absolwentem Wydziału Handlu Wewnętrznego na kierunku Ekonomika i Organizacja Transportu Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie i propozycja objęcia powyższej funkcji była zgodna z moim wykształceniem. Stanowisko Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego w Lublinie objąłem 10 marca 2008 roku. W tym czasie Lubelski Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego zajmował jedno z ostatnich miejsc w Polsce na tle pozostałych WITD, prawie we wszystkich statystykach. Sprawą nie cierpiącą zwłoki było wprowadzenie szeregu zmian, mających na celu poprawę funkcjonowania podległej mi jednostki. Pozyskanie nowego lokalu na siedzibę inspektoratu było jednym z pierwszych stojących przede mną zadań. W tym czasie patologia w przewozach pasażerskich na Lubelszczyźnie była niechlubnym ewenementem w skali kraju. Lubelski Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego nie posiadał również odpowiedniego wyposażenia dającego możliwość podjęcia skutecznych działań, mających na celu eliminowanie nieprawidłowości występujących w przewozach osób i rzeczy. Przed końcem 2008 roku udało mi się pozyskać nowy lokal na siedzibę WITD w Lublinie, a w wyniku poczynionych starań uzyskałem zgodę Głównego Inspektora Transportu Drogowego na uruchomienie jedynego w Polsce Centralnego Ośrodka Szkoleniowego ITD w Lublinie. Również wyłącznie dzięki mojej inicjatywie powstał Zespół d/s Poprawy Bezpieczeństwa w Przewozach Pasażerskich, składający się z przedstawicieli m.in.: Politechniki Lubelskiej, Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie, którego podstawowym celem była poprawa bezpieczeństwa w przewozach osób na terenie województwa lubelskiego, a finalnym efektem pracy miał być elektroniczny rozkład jazdy eliminujący nieprawidłowości występujące w dotychczasowych rozkładach jazdy (niejednokrotnie są one bowiem sprzeczne z zasadami prawa o ruchu drogowym ). Oddziały Wydziału Inspekcji w Białej Podlaskiej i Zamościu były tylko oddziałami z nazwy. Jeszcze w 2008 roku doprowadziłem do uruchomienia dwóch oddziałów Wydziału Inspekcji w Zamościu i Międzyrzecu Podlaskim z pełną infrastrukturą niezbędną do ich prawidłowego funkcjonowania. Dzięki zakupom niezbędnego sprzętu w 2008 roku WITD w Lublinie mógł podjąć skuteczne działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach Lubelszczyzny. Uważam, że dzięki trafnym i dobrze dokonanym zakupom staliśmy się najlepiej wyposażonym Inspektoratem w Polsce. Zakupione laserowe mierniki prędkości były pierwszymi tego typu urządzeniami na terenie naszego województwa i pierwszymi w ITD w Polsce, zaś laserowy miernik prędkości z możliwością nagrywania zdarzeń był pierwszym urządzeniem tego typu w naszym kraju. Nadmieniam, iż korzystając z naszych sukcesów i doświadczeń inne Wojewódzkie Inspektoraty Transportu Drogowego zakupiły również ten sprzęt, jednak za znacznie wyższą cenę. Na efekty mojej pracy nie trzeba było długo czekać. Wpływy do budżetu państwa wypracowane przez WITD w Lublinie w 2009 roku wyniosły prawie 7,4 mln złotych. W roku 2008 roku wpływy takie były o ponad połowę niższe i wynosiły 3,4 mln złotych. Efektem szeroko zakrojonej akcji Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie, zapoczątkowanej już w 2008 roku, było przekazanie do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego i Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie obszernych materiałów, dokumentujących łamanie przepisów prawa przez „busy”, a następnie zmiana rozkładów jazdy przez Urząd Marszałkowski, uwzględniająca wszelkie zasady bezpieczeństwa. Byliśmy pierwszym w Polsce Inspektoratem, który opracował dokumentację pomocną w wyeliminowaniu wadliwych rozkładów jazdy. Niewątpliwie wpłynęło to na poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach. Dało również możliwość korzystania z naszych doświadczeń innym inspektoratom transportu drogowego. Również dzięki mojej inicjatywie podpisana została umowa o wzajemnej współpracy z KWP w Lublinie, mającej na celu poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach. Działając w oparciu o art. 53 § 5 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2007 r., Nr 125, poz. 874), niezwłocznie po moim powołaniu na stanowisko Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego, złożyłem do Pani Wojewody wniosek o powołanie na mojego zastępcę Pana Piotra Winiarskiego, poprzedniego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego w Lublinie, jednak otrzymałem zdecydowaną odmowę. Jednocześnie dano mi do zrozumienia, że jedynym możliwym kandydatem do zaakceptowania przez Panią Wojewodę na mojego zastępcę jest Pan Jan Sokół. Z informacji uzyskanych od pracowników WITD w Lublinie dowiedziałem się, że jest on osobą mającą kontrowersyjną opinię. Mam wielu znajomych i przyjaciół w środowisku PSL w Białej Podlaskiej, dowiedziałem się od nich o niechlubnej przeszłości Pana Jana Sokoła, jaką się zapisał zarówno jako dyrektor banku w Leśnej Podlaskiej, jak i działacz PSL na terenie Białej Podlaskiej. Informacjami dotyczącymi działalności Pana Jana Sokoła (min. zakup działek i nieruchomości po rażąco zaniżonych cenach od banku, którego był wówczas dyrektorem) podzieliłem się z Panią Wojewodą. Z tego też powodu przez ponad dwa miesiące nie wyrażałem zgody na powołanie ww. osoby na mojego zastępcę. Jednak na skutek nacisków ze strony Pani Wojewody oraz gwarancji, iż w przypadku negatywnej oceny pracy Pana Sokoła na stanowisku Zastępcy Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego, będę mógł skorzystać z przysługującego mi uprawnienia odwołania go z pełnienia ww. funkcji, podjąłem decyzję o powołaniu Pana Jana Sokoła na stanowisko mojego zastępcy. Niestety moje obawy, co do ww. osoby potwierdziły się, o czym wielokrotnie była Pani przeze mnie informow
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a gdzie remonty klepisk zalanych asfaltem zwanych przez UM ulicami?!!?: - Narutowicza od Głębokiej w górę??? - Smorawińskiego prze Szeligowskiego???? - Łęczyńska???? - Kraśnicka od granicy miasta do Tesco????? - Filaretów prawie na całym odcinku?!!?!? - Armii Krajowej i Monte Cassino???? - Prawa nitka Solidarności między Lubartowską a Kompozytorów????? - Racławickie w rejonie Sowińskiego????? (reprezentacyjna ulica miasta..... bądź lepiej U-miejskiego) Jeśli mało, to co z ruchem kołowym na osi północ-południe!?!? Znów bajka o obwodnicy która rozwiąże wszystkie bolączki miasta?!!?!?!?!? Niestety tragedią tego miasta jest banda nieudaczników-urzędników miejskich która byłaby w stanie rozłożyć każdą firmę komercyjną jeśli dano by tylko 'pozarządzać' parę miesięcy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
www.poreba-lublin.pl/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To wszystko to dłubanie w nosie, a nie wielkie inwestycje. Zmieńmy całą kadrę nierobów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To to jest bardzo potrzebne naprawdę bardzo : "300 tys. zł trafi na budowę pomnika upamiętniającego zagładę lubelskich Żydów" - a może by tak za te pieniądze przypomnieć o dzieciach z domu dziecka i któryś z domów bardziej dofinansować ?! Czy to jest element wchodzenia w anusa pejsatej finansjerze w ramach polityki braterstwa i równości ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dario napisał:
To to jest bardzo potrzebne naprawdę bardzo : "300 tys. zł trafi na budowę pomnika upamiętniającego zagładę lubelskich Żydów" - a może by tak za te pieniądze przypomnieć o dzieciach z domu dziecka i któryś z domów bardziej dofinansować ?! Czy to jest element wchodzenia w anusa pejsatej finansjerze w ramach polityki braterstwa i równości ?
To chociaż na trwałe zostanie. A co powiesz na 600 tysięcy na wynagrodzenia z tytułu ubiegania się o ESK 2016? 600 tysięcy dla tych i za to co robią i tak w czasie godzin swojej pracy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no ok a gdzie pieniadze na pomnik na upamietnienie zaglady lubelskich polaków, lubelskich ukrainców, lubelskich cyganów, lubelskich niemców, lubelskich białorusinów, lubelskich litwinów, lubelskich...? a może przeznaczyć te pieniądze na jeszcze wiecej skwerów, gdzie wszyscy ludzie mogliby w zadumie posiedzieć, odpocząć, pomyśleć? a tak to przecież znowu podgrzewać bedziemy i tak już gorącą atmosferę - pomyślmy trochę! Pozdrowienia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...